Festa di San Rocco v Kalabrii

CariatiTuristé navštěvující Itálii se rok od roku posunují více na jih a mnoho z nich již objevilo prosluněnou Kalábrii. Pokud se do Kalábrie, respektive na její východní pobřeží omývané Jonským mořem, chystáte v polovině srpna máme pro vás tip na zajímavou tradiční slavnost konanou v malém městěčku Cariati.

Cariati je malé romantické městečko na břehu Jónského moře ležící v italské Kalábrii. Letos se zde 16. srpna koná každoroční velká slavnost Festa di san Rocco. Jedná se o slavnost náboženskou, kdy je vypraveno velké procesí v čele se svatým Roccem, který je umístěn na speciálním rybářském člunu zvaném Paranza. Procesí je doprovázeno podél pobřeží množstvím motorových člunů a lodí. Po západu slunce na závěr sllavnosti se snad všichni místní obyvatelé i turisté shromáždí na plážích a sledují monstrózní ohňostroj na počest svatého Rocca.

Jak již bylo řečeno v úvodu je Cariati malé městečko, kde je turismus dá se říci ještě v plenkách. Kromě srpna, kdy sem přijíždějí Italové, je zde malý počet turistů a na plážích dostatek volného prostoru. V červnu, kdy zde již panuje tropické počasí a moře je teplé zde na turisty narazíte vyjímečně. Musíte však počítat, že v té době ne všechny služby a atrakce budou v provozu jako v plné sezóně. Určitě je třeba zmínit, že Cariati ovšem vyniká srdečnými obyvateli, kteří vám rádi pomohou. Více v článku Cariati.Komentáře ke článku