Letiště Drážďany

Logo mezinárodního letiště v DrážďanechMezinárodní letiště v Drážďanech je jedním z nejbližších letišť v Německu. Především obyvatelé severních Čech to sem mají doslova pár kilometrů. Na české turisty jsou zde již dávno zvyklí, takže samozřejmostí je webová stránka v Češtině a i propagační a navigační letáky a brožury jsou přeloženy do České jazyka. Letiště Drážďany nabízí velký počet letů do mnoha destinací. Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Povinná otevírací doba pro obchody, restaurace a jiné provozovny na letišti je od 8:00 do 20.00 hodin, mnohé však mají otevřeno déle nebo nezavírají vůbec. Letiště nabízí moderní služby vždy s maximálním ohledem na turisty. Svoji úrovní mnohdy převyšuje daleko známější letiště a je tak výbornou alternativou především pro české turisty. Až budete příště plánovat svoji cestu, rozhodně zvažte možnost letět z Drážďan.  

Autem na letiště Drážďany

Příjezd k letišti  DrážďanyZ Prahy dojedete na letiště Drážďany s využitím dálnice D8 a A17 a případně dálnice A4 zhruba za 2,5 hodiny a najedete přitom okolo 170 kilometrů. Cesta i sjezd z dálnice k letišti Drážďany je velmi dobře značena takže by jste rozhodně nebudete bloudit. Auto můžete nechat přímo na letišti, které disponuje 4300 parkovacími místy v těsné blízkosti terminálu. Samotné značení na přímo na letišti je velmi přehledné takže rezervované parkovací místo lze nalezt bez problémů.

Vlakem na letiště Drážďany

V případě cesty na letiště Drážďany je dobrou volbou i cesta vlakem. Management  Český drah si všiml zájmu Čechů o nákupy v Drážďanech a v nabídce e-shopu mají ČD speciální ticket z Prahy do Drážďan, který lze současně využít jako jízdenku na MHD, včetně rychlodráhy z hlavního nádraží v Drážďanech (stanice Dresden Hauptbanhof nebo Dresden Neustadt) na mezinárodní letiště Drážďany, kde je zastávka přímo pod terminálem letiště. Vlaky mezi nádražím a letištěm jezdí v intervalu 30 minut a vlak cestu zvládne za 20 minut. Cestování vlakem na letiště do Drážďan je v tomto případě velmi dobrou volbou. Pohodlné, poměrně cenově dostupné a ušetříte náklady za parkování auta na letišti.

Parkování na letišti Drážďany

Parkování na letišti v DrážďanechParkování na letišti Drážďany patří k bezkonkurenčně nejlevnějším v Evropě. Kde jinde můžete zaparkovat za 25 € na týden. Na výběr je několik krytých či venkovních ploch a také několik cenových tarifů. Určitě ušetříte pokud si rezervujete parkovací místo dopředu pomocí internetu. Některé, zpravidla ty nejvýhodnější tarify ani jinak zakoupit nejdou. Rezervaci lze provést jednoduše v českém jazyce na webu letiště.

Letištní informační linka letiště v Drážďanech

  • +49 (0)351 881-3360 v provozu 7-23 hod

GPS souřadnice letiště v Drážďanech

  • 51° 7'31.17"S,  13°46'4.92"V

Webová prezentace

Zdroj informací a foto: Dresden International Airport

Ostatní německá letiště:

Letiště Drážďany
Letiště Drážďany
Moderní letiště v Drážďanech
Moderní letiště v Drážďanech
Příjezd k parkovišti na letišti v Drážďanech
Příjezd k parkovišti na letišti v Drážďanech
Parkování zaplatíte jednoduše
Parkování zaplatíte jednoduše
Letiště Dráždany
Letiště DráždanyKomentáře ke článku