Letiště Mnichov

Letiště v Mnichově

Mezinárodní letiště Franze Josefa Strausse v německém Mnichově je druhým nejvytíženějším leteckým dopravním uzlem v Německu a i z celoevropského pohledu má velmi významnou roli. V roce 2011 odbavilo téměř 38 miliónů pasažérů, což letiště Mnichov řadí na šesté místo mezi evropskými letišti. Letiště Mnichov leží zhruba 30 kilometrů severně od centra samotného Mnichova, nicméně je dobře přístupné nejen autem, ale pohodlně i autobusem či vlakem. Obecně je letiště Mnichov považováno za "základnu" německého leteckého dopravce Lufthansa.

 

Autem na letiště Mnichov

Z Prahy na letiště Mnichov najedete zhruba 370 kilometrů a nejrychlejší a nejpohodlnější trasa z Prahy vede po dálnici D5 směr Plzeň, která v Německu pokračuje pod označením A6 ze které sjedete na dálnici A93 na sjezdu Autobahnkreuz Oberpfälzer Wald směr Regensburg. U Wolznachu se dálnice A93 napojí na A9 po které pokračujete až ke sjezdu Autobahnkreuz Neufahrn, sjedete na A92 ze které po pár klilometrech dle ukazatelů přijedete k letišti.

Autobusem na letiště Mnichov

Pohodlná a nekomplikovaná je cesta z Prahy na letiště v Mnichově moderními linkovými autobusy společnosti Student Agency nebo německými Deutsche Bahn, které vás dovezou přímo k terminálu 2 mnichovského letiště. Tím se vyhnete nutnému přestupu na metro v případě konečné zastávky na hlavním nádraží v Mnichově. Trasu zvládají za 4 - 5 hodin. Pokud by na vámi požadovaný termín byly již jízdenky vyprodány použijte vlakové spojení nebo zkombinujte autobus do Norimberku (opět Student Agency a Deutsche Bahn), kde přesednete na vlak do Mnichova. Z hlavního nádraží pak použijete metro na letiště Mnichov.

Vlakem na letiště v Mnichově

Celkem pohodlná je i cesta vlakem. ČD vypravují na trasu do Mnichova rychlíkové spoje, které zvládnou celou trasu za 6 hodin a dovezou vás na hlavní vlakové nádráží v Mnichově. Zde přestoupíte na letištní linku metra S1 nebo S8, která vás za 40 minut odveze na letiště. Metro jezdí každých 20 minut. Kromě toho lze využít i Airport-City-Bus, který také odjíždí z vlakového nádraží každých 20 minut a cestu na letiště ujede přibližně za 45 minut.

Parkování na letišti Mnichov

Letiště Mnichov disponuje dostatečným počtem parkovacích míst určených pro dlouhodobé stání. Stejně jako v případě letiště Norimberk či letiště Drážďany platí, že ušetříte pomerně hodně peněz rezervujete-li si parkování na letišti v Mnichově dopředu přes internet. Platit za parkování na letišti Mnichov je nejlepší kartou. Při příjezdu ji jednoduše vložíte do automatu, který si kartu zapamatuje a při vašem odjezdu ji použijete k otevření závory na výjezdu. Vyjede vám účtenka a přesná částka bude odečtěna z účtu. Akceptovány jsou běžné druhy platebních karet. Je to lepší než hledat automatickou pokladnu a závoru otevírat lístkem potvrzujícím zaplacení parkovného. Navíc automaty neberou bankovky větší než 50 €.

Pod článkem je přiložen letáček v souboru pdf, který informuje o jednotlivých parkovacích domech a plochách, včetně cen za parkování na letišti v Mnichově.

GPS letiště Mnichov

 48°21'10.44"S,   11°46'26.67"V

Webová prezentace letiště Mnichov

www.munich-airport.de

Zdroj informací: Munich Airport

Ostatní letiště v Německu

Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.de
Letiště Mnichov - zdroj: www.munich-airport.deKomentáře ke článku