Letiště Norimberk

Letiště Norimberk patří k nejvýznamnějším leteckým uzlům v Evropě. Cesta z Prahy je dlouhá pouze 300 kilometrů a díky dálnici by vám neměla zabrat více než 3,5 hodiny. Díky své dobré dostupnosti a bohaté nabídce letů do více než 60 destinací je výhodnou aletrnativou pro turisty z Česka. Patrně nejvíce letů z letiště Norimberk vypraví významná letecká společnost Air Berlin, dále pak Lufthansa a samozřejmě mnoho dalších. V současné době jsou webové stránky letiště v Němčině a Angličtině na rozdíl například od letiště Drážďany, které disponuje i českým překladem.

Autem na letiště Norimberk

Pokud pojedete z Prahy po dálnici D5 napojíte se na hranicích s Německem na dálnici A6 ze které sjedete na dálnici A3 na sjezdu Kreuz Altdorf a pokračujete po ní až k výjezdu Nürberg - Nord kde vyjedete z dálnice A3 na silnici B2, která vás dovede do těsné blízkosti letiště Norimberk. Stačí sledovat přehledné ukazatele a nemůžete zabloudit.
Ze severní části republiky přijedete patrně po dálnici A9, která se kříží s A3 na kterou najedete na sjezdu Kreuz Nürberg a pokračujete až ke zmiňovanému sjezdu Nurberg Nord, kde opět sjedete na B2.

Při cestě z jihu pojedete rovnou po dálnici A3 od Regensburgu a opět sjedete na sjezdu Nürbeg - Nord a pokračujete po stejné trase až k letišti Norimberk.

Vlakem na letiště Norimberk

Na letiště v Norimberku se bez potíží dostanete i vlakem. Například cesta z Prahy trvá necelé 4 hodiny a jezdí sem několik přímých spojů denně. Na hlavním nádraží poté nastoupíte na metro, které vás za 12 minut doveze přímo k terminálu letiště Norimberk.

Autobusem na letiště Norimberk

Za zvážení stojí i možnosti dopravy na letiště v Norimberku autobusem. Úplně ideální je nastoupit v Praze na Florenci na pravidelnou linku Student Agengy, která vás doveze přímo na letiště Norimberk. Kromě toho můžete využít speciální linku Praha - Norimberk na kterou několikrát denně vypouštějí své moderní autobusy německé Deutsche Bahn. Stanoviště autobusů je přímo na hlavním nádraží a to jak v Praze tak i v Norimberku. Pohodlně tak využijete přestup na vlaky.

Parkování na letišti Norimberk

Parkování na letišti v Norimberku má velkou kapacitu. Najednou zde může parkovat několik tisíc vozidel. Využít můžete několika klasických parkovacích domů nebo asistovaného parkování. To vám může ušetřit čas s hledáním vašeho rezervovaného místa. Zkrátka po příjezdu na letiště Norimberk vozidlo předáte letištnímu personálu a ten je zaparkuje. Po vašem příletu jej opět kontaktujete a auto vám bude přivezeno na stejné místo. Během parkování se na auto vztahuje pojistka a můžete využít doplňkových služeb jako je mytí vozu či čištění interiéru. Personál kontaktujete na čísle 0911-9371313. Chcete-li ušetřit rezervujete si své parkovací místo přes internet. Obecně ale platí, že parkovací poplatky při dlouhodobém parkování patří spíše k těm nižším. Například za 7 denní parkování zaplatíte zhruba 55 €. Platit můžete jak v hotovsti tak jednoduše platební kartou, kterou při vjezdu vložíte do automatu a to samé učiníte při odjezdu. Cena parkovného bude odečtena přímo z vašeho účtu. Ceny parkovného na letišti Norimberk zde

GPS souřadnice letiště v Drážďanech

     49°29'38.38"S,   11° 4'46.68"V

Webová prezentace

    www.airport-nuernberg.de

Zdroj informací a foto: Airport Nürberg

Ostatní letiště v Německu:

Mezinárodní letiště Norimberk
Mezinárodní letiště Norimberk
Na letištní ploše
Na letištní ploše
Mezinárodní letiště Norimberk
Mezinárodní letiště Norimberk
Doprava na letiště Norimberk
Doprava na letiště NorimberkKomentáře ke článku