Protesty v Řecku

Řecká vlajkaŘeckem v posledních dnech otřásla řada protivládních protestů a stávek proti vládním šktrům. Přesto, že se většina z nich odehrává v hlavním městě Athénách či dalších větších městech můžou některé z nich ovlivnit turisty přijíždějící do Řecka. Je proto nutné před cestou do země a v průběhu její návštěvy sledovat aktuální vývoj situace a s možnými komplikacemi počítat.

Ministerstvo zahraničních věcí na svých webových  stránkách na adrese www.mzv.cz/athens průběžně informuje o plánovaných stávkách v Řecku. Tyto informace jsou českou ambasádou v Athénách dle možností maximálně aktualizovány. Turistům se také doporučuje zjistit aktuální situaci u své cestovní kanceláře či na Velvyslanectví Řecka v Praze respektive na jeho turistickém oddělení na adrese Pod Ořechovkou 19, Praha 6 či telefoním čísle +420 224 311 683. Provozní doba úřadu je od 8:30 do do 15:00 hodin.

Dalé se osobám pobývajícím v Řecku důsledně doporučuje nezúčastňovat se protestů, které jsou mnohdy doprovázeny násilnostmi. Nicméně situace v rekrečních letoviscích ležících na pobřeží či řeckých ostrovech je klidná a turisté trávící zde svoji dovolenou nemusí být znepokojeni.Komentáře ke článku