Ptačí chřipka v Číně

10.4.2013 - V Číně se objevil nový druh tzv. ptačí chřipky H7N9. Čínské orgány označily jako zdroj nákazy tržiště v Šanghaji a provincii Zhejiang. Úřady mnoha zemí, včetně Ministerstva zahraničí České republiky již vydaly varování před cestami do této oblasti.

Před několika týdny čínské úřady oficiálně oznámily zvýšený výskyt nového druhu nebezpečné ptačí chřipky H7N9 a to především v oblasti Šanghaje a provincie Zhejiang. Po zkušenostech s předchozí vlnou epidemie viru ptačí chřipky H5N1, která zasáhla celý svět na sebe reakce ostatních zemí nenechala dlouho čekat a příslušné úřady varovaly před cestami do těchto oblastí. Právě Čína byla při předchozí vlně epidemie ptačí chřipky často označována jako zdroj nákazy a podezírána, že umyslně zamlčuje informace o rozsahu nákazy na jejím území. 

Ministerstvo zahraničí České republiky proto doporučuje svým občanům v případě neodkladné cesty navštívit pracoviště cestovní medicíny a riziko nákazy a možné ochrany před ní konzultovat s odborným lékařem.Komentáře ke článku