Redakční test - cesta do Chorvatska

6.6.2013 - V hlavní letní sezóně vyrazí stejně jako každoročně tisíce českých turistů do Chorvatska po vlastní ose. Rozhodli jsme se prověřit trasu na vlastní kůži a proto se autem do Chorvatska vydáme již tento víkend. Čeká  nás více než tisíc kilometrů dlouhá cesta téměř až Chorvatského Splitu.

Po našem návratu se tak můžete těšit na podrobnou reportáž ve které Vám detailně popíšeme reálné zážitky z cesty, včetně všech poplatků či objížďek. Letos chceme ušetřit 30€ za pár kilometrů slovinské dálnice a objet jí přes slovinská města Lenart a Ptuj. Jinak naše trasa povede klasicky přes Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Zagreb a po téměř celé chorvatské dálnici až ke Splitu. V úmyslu máme elektronickou platbu mýtného právě na chorvatské dálnici pomocí, kdy lze po zakoupení speciální "krabičky" ušetřit až 22 % z celkové ceny mýtného.

A to rozhodně není všechno. Na své si přijdou i majitelé malých plavidel, protože si na vlastní kůži vyzkoušíme, jak probíhá platba za speciální vinětu bez které nesmíte motorové plavidlo od určité délky a výkonu motoru používat.

Kromě toho rozšíříme i naší fotogalerii o další skvělé obrázky.Komentáře ke článku