Volby v Egyptě a cestování

Vlajka EgyptaAktualizováno 23.11.2011 - Po únorovém svržení vlády prezidenta Mubaraka v Egyptě se země chystá na první volby v nové éře. Volby začínají 28.listopadu 2011 a podle nezávislých zdrojů se především v ulicích Káhiry, Alexandrie a dalších větších městech dají předpokládat stávky a demonstrace.

15.11.2011 - V souvislosti s tím již Ministerstvo zahraničních věcí vydalo upozornění pro turisty cestující v této době do Egypta před případnými nepokoji. Turistům, kteří pobávají v letoviscích na pobřeží Rudého moře zatím nebezpečí nehrozí, avšak měli dbát pokynů delagátů cestovních kanceláří a sledovat aktuální situaci.

Turistům cestujícím do Egypta individuálně se doporučuje vyhnout se především Kahiře a zajistit si aktuální informace o hrozícím nebezpečí zasílané prostřednictvím sms zpráv na mobilní telefony bezplatnou službou DROZD. Registrace je možná přímo na webu ministerstva.

23.11.2011 - Aktualizováno - Bohužel v pátek 18.11.2011 se potvrdily obavy před opakováním násilných demonstrací. Káhirské náměstí Tahrír se opět stalo centrem odporu proti současné vládě a armádě. V následujících dnech se náměstí a přilehlé ulice staly opět bojištěm mezi demostranty a armádou, která se snažila protesty s nebývalou brutalitou potlačit. Podle dostupných zdrojů si probíhající nepokoje od pátku vyžádaly více než tři desítky lidských obětí a téměř dva tisíce zraněných.

V Egyptě začínají 28. listopadu nové parlamentní volby, které se budou konat tři měsíce. Termín prezidentských voleb byl nově stanoven červenec 2012. V souvislosti s volbami lze očekávat další nepokoje a tím i zvýšené riziko pro turisty cestující do Egypta, především do Káhiry a Alaxandrie.Komentáře ke článku