Bezpečnost v Řecku

Řecko není nikterak zvlášť nebezpečná země a dá se v podstatě konstatovat, že situace je zde velmi podobná jako v jiných státech Evropské unie. V Řecku stejně jako v každé jiné zemi si dávajte pozor na své osobní věci, peníze, doklady či šperky, zvlášťě v místech se zvýšenou koncentrací turistů jako jsou památky, letiště, nádraží ... Dále uděláte dobře budete-li se vyhýbat demonstracím či většímu srocování místních obyvatel. V turistických letoviscích na ostrovech či pobřeží je situace mnohem klidnější než například v Athénách, kde občas probíhají poměrně násilné demostrace proti vládním reformám. Zvláštní pozornost je třeba zachovávat v okolí vojenských základen a rozhodně se nedoporučuje fotit jakékoliv vojenské objekty.

Alkohol, drogy a zbraně v Řecku

Dlouholeté vězení vám bude hrozit vždy, když u vás policie objeví i malé množství drog. Zároveň zapomeňte i na zbraně. I slzný plyn či nošení nože je hodnoceno jako nepovolené ozbrojování. Alkohol za volentem je sice povolen do výše 0,5 promile, ale pouze řidičům, kteří vlastní řidičské oprávnění déle než dva roky. U motorkářů je limit pouze 0,2 promile. Pokud však zaviníte pod vlivem alkoholu nehodu počítejte s tvrdým trestem. Pití alkoholu je zároveň zakázáno na jachtách pro všechny členy posádky.

Kempování, potápění a jachting v Řecku

Na volné kempování mimo místa k tomu určená zapomeňte. Je to zakázáno. Na plavidlech musí kormidlující osoba disponovat příslušným oprávněním dle typu plavidla. Informace podá policie v každém přístavu. Členové posádky jsou povinni mít záchranné vesty. Velitel plavidla má také povinnost hlásit přístavní policii umysl vzdálit se z přístavu na déle než dvě hodiny.

Samostatnou kapitolou jsou vodní skútry na kterých je jízda povolena pouze minimálně 300 metrů a ne více než 700 metrů od pobřeží v oblastech, které nejsou vyhrazeny pro plavce. Zároveň platí zákaz jízdy mezi 14-17 hodinou.

Budete-li se chtít v Řecku potápět  budete kromě potápěčské licence potřebovat i povolení úřadů.Komentáře ke článku