Beduíni obsadili letovisko v Egyptě

Na sedm desítek ozbrojených beduínu na konci minulého týdne vtrhlo do egyptského campu Aqua Sun ležícího na Sinajském poostrově a zajalo zaměstnance resortu. Nyní hrozí jejich zabitím pokud jim nebude vyplaceno vysoké výkupné.

Další tvrdou ránu dostal egyptský turistický ruch poté, co bylo beduíny obsazeno středisko Aqua Sun ležící mezi vyhlášenými turistickými letovisky Nuweiba a Taba na Sinaji. Podle prvotních informací se zde v době útoku nenacházeli žádní turisté a ozbrojenci zajali „pouze“ zaměstnance společně s manažerem. Nyní požadují výkupné ve výši 4 miliónů egyptských liber. V případě, že výkupné zaplaceno nebude vyhrožují smrtí zajatců a demolicí střediska. Podle některých zdrojů své jednání obhajují s odkazem na netrasparentnost nedávných egyptských voleb a faktem, že beduínská komunita byla za třicetileté vlády prezidenta Husní Mubaraka maximálně diskriminována a proto chtějí výraznější zastoupení v nové vládě. Spekuluje se také o tom, že důvodem může být spor o vlastnictví zdejších pozemků.

Obecně se očekávalo, že armáda proti násilí zasáhne se stejnou razancí se kterou zasahovala v minulém roce proti demonstrantům na náměstí Tahrir v Káhiře. Tak však již v neděli poukázala na fakt, že k operaci v této oblasti by byl nutný souhlas sousedního Izraele.

Související články:


Beduíni
Autor: Renata
Datum: 24.01.2012 14:09

Tak to bude asi pro turismus v egyptě poslední hřebíček do rakve a exhumace bude trvat dlouho.

Komentáře ke článku