19 mrtvých turistů v Egyptě

Egyptský chrám v LuxoruV obrovskou tragédii se změnil ranní výlet 20 zahraničních turistů horkovzdušným balónem nad památkami v egyptském Luxoru. Po výbuchu plynové bomby se balón zřítil z vysoké výšky. Neštěstí nepřežilo 19 zahraničních turistů. Mezi přeživšími je pilot a jeden turista.

Podle očitých svědků, kteří pro televizní stanici BBC uvedli, že balón narazil do drátů vysokého napětí, poté následoval výbuch plynové bomby a obrovský požár. Balón spadl z výšky 300 metrů do třtinového pole. Jak dále uvedli svědci, lidé prý z koše vyskakovali z výšky sedmipodlažního domu. 

Egyptské úřady již potvrdily devatenáct obětí, u sedmácti z nich včetně jejich národnosti. Celkem zahynulo 9 lidí z Hongkongu, 4 z Japonska, 2 Francouzi a dva občané Velké Británie.

Neštěstí přežili dva lidé, jeden turista a egyptský pilot.

Obdobná tragédie se v egyptském Luxoru nestala poprvé. Před pěti lety, v dubnu 2008 se po pádu horkovzdušného balónu zranilo sedm zahraničních turistů a o rok později si podobná nehoda vyžádala 16 zraněných. Přitom tento druh atrakce je v Luxoru velmi vyhledávaný. Nejčastěji se lety pořádají za východu či západu slunce, kdy slunce rozehrává mezi památkami fantastickou barevnou show.

Související články:
Luxor - muzeum pod otevřeným nebem
Bezpečnost v Egyptě

Cestopisy z Egypta:
Cestopis Káhira - Luxor
Cestopis Siwa - Alexandrie - Káhira
 



Komentáře ke článku