Česká průvodkyně unesená v Egyptě

22.3.2012 - Únosy na sinajském poloostrově pokračují. Dnes v ranních hodinách byla unesena česká průvodkyně trvale žijící v Egyptě. Podle posledních zpráv byla žena propuštěna. Důvod únosu ani podrobnosti jejího propuštění nebyly dosud zveřejněny. Některé zdroje uvádějí, že se tak stalo po zásahu bezpečnostních složek.

Česká turistická průvodkyně byla unesena v okamžiku, kdy se společně se dvanácti českými turisty vracela z výletu do Taby a Nuweibu do Šarm aš-Šajchu. Jejich autobus byl nucen zastavil v okamžiku, kdy čtyři ozbrojení unosci v kamionu hrozili použitím automatických zbraní. Ženu poté naložili a odjeli s ní směrem do hor. Podle informací portálu Ahramonline.org.eg a mluvčího Ministerstva zahraničí Karla Šrola byla 35-letá průdkyně již osvobozena.

Důvod jejího únosu a totožnost únosců zatím zvěřejněna nebyla.

V posledních měsících se na Sinajském poloostrově jedná o již čvrtý únos zaměřený na turisty. V únoru byly na Sinaji uneseni dva američtí turisté a také tři Jihokorejky. V obou případech byli vždy po několika hodinách propuštěni. V březnu došlo kromě únosu české průvodkyně i dva brazilští turisté s průvodcem. I oni byly o několik hodin později propuštěni. Kromě toho v polovině března 300 beduínů oblíčilo a osm dní blokovalo tábor mezinárodních mírových sil ve které působí i Češi. O události jsme informovali v článku Beduíni obklíčil vojáky na Sinai.

Související články:
Turista zastřelen v Sharm El Sheikh >>
Beduíni obsadili letovisko v Egyptě >>Komentáře ke článku