Armáda dala Mursímu ultimátum

Vlajka Egypta2.7.2013 Egyptská armáda po několika dnech násilných demonstrací v Egyptě mezi příznivci a odpůrci prezidenta Mursího, při kterých zemřelo více než deset lidí a několik stovek bylo zraněno, vyzvala současného egyptského prezidenta Muhammada Mursího k vyřešení situace do 48 hodin. Pokud se tak nestane vloží se do vyhrocené situace sama.

Téměř nereálný požadavek dostal egyptský prezident od velení armády. Do 48 hodin vyřešit krizi, která v Egyptě panuje, jinak se mezi odpůrce a příznivce prezidenta vloží armádní složky. To Mursí striktně odmítl a prohlásil, že bude i nadále prosazovat vlastní plán národního usmíření.

Egyptem mezitím zmítají násilné demonstrace, respektive spíše boje mezi příznivci a odpůrci současného prezidenta a jenom o tomto víkendu si vyžádaly deset lidských životů a několik stovek zraněných. Jak jsme vás informovali v článku "Násilné demostrace v Egyptě pokračují" demostrace se rozšířili po celé zemi a bezpečnostní situace v Egyptě se tak výrazně zhoršila.

V neděli 30.6.2013 došlo k demonstraci i v centru Hurghady, kde nyní pobývají tisíce zahraničních turistů. Naštěstí tato demonstrace se obešla bez násilí a její účastníci pouze vyjadřovali podporu odpůrcům prezidenta Mursího. Viz. video pod článkem.

Související články:
Násilné demonstrace v Egyptě pokračují >>

19 mrtvých turistů v Egyptě >>
Střety mezi Křesťany a Muslimy >>

 

Demonstrace v Hurghadě 30.6.2013Komentáře ke článku