Hurghada - průvodce pro turisty a cestovatele.

HurghadaHurghada, ještě před pár desítkami let malá neznámá rybářská vesnička na pobřeží Rudého moře. Dnes však tyto časy již nic nepřipomíná a Hurghada je moderním a asi nejznámějším rekreačním letoviskem v Egyptě. Hlavní turistický boom zde nastal v devadesátých letech, kdy bylo nedaleko otevřeno mezinárodní letiště. Dnes v Hurghadě žije více než 50000 obyvatel a většina z nich pracuje v oblasti turistického ruchu. V podstatě celé pobřeží je v délce několika desítek kilometrů zastavěno hotelovými komplexy.

Ubytování v Hurghadě

Hurghada nabízí velké množství ubytovacích kapacit. Najdeme zde moderní pětihvězdičkové hotely s vlastními plážemi a bazénovými komplexy nabízející pobyty většinou formou All-inclusive, ale i menší a Ubytování v Hrughade - hotel Seagullskromněji vybavené hotely a penziony. Většina turistů jezdí do Hurghady organizovaně a mají ubytování zajištěno přes cestovní kancelář. Do Hurghady lze ovšem cestovat i individuálně.

Jak se dostat do Hurghady

Samozřejmě, že nejpohodlnější je cesta letecky. ČSA však pravidelnou linku z ČR do Hurghady nelétá, avšak stejně dobře poslouží i letiště ve Vídni ze kterého pravidelné letecké linky do Hurghady zajišťuje letecká společnost Egyptair. Let směřuje do Káhiry, kde přesednete na vnitrostátní let přímo do Hurghady. Pokud jste milovníci létání můžete si vybrat i let se dvěma zastávkami tedy Vídeň – Káhira - Sharm El Sheikh  - Hurghada. Stejně dobře poslouží i letiště například v Lipsku, Drážďanech, Mnichově a další letiště v Německu.

Do Hurghady se lze dopravit i autobusem z Luxoru či Káhiry. Jízdenky jsou velmi levné a autobusy moderní a pohodlné vybavené klimatizací a WC. Více o cestování v Egyptě zde.

Letiště v Hurghadě

Letiště v Hurghadě leží jen pouhých několik kilometrů západním směrem (gps 27°11'15.06"S,  33°48'11.14"V). Přistávají zde veškeré mezinárodní lety, ale i vnitrostátní linky letecké společnosti Egyptair z Káhiry. Do centra Hurghady se pak dá  místními taxíky. Oproti jiným částem Egypta však ceny bývají vyšší a určitě se vyplatí smlouvat a případně počkat na další taxi. Obzvláště na letišti je však smlouvání těžší, protože taxíkáři využívají toho, že se zkrátka do svého hotelu chcete dostat.

Nezapomeňte, že pro občany ČR platí v Egyptě vízová povinnost. Vízum do Egypta koupíte v hale letiště za 15USD, některé cestovní kanceláře mají ve zvyku víza pro své turisty opatřit organizovaně a někdy se stává, že cena víz je pak navýšena. Více o vízech do Egypta zde.

Aktivity v Hurghadě

Potápění v HurghadeEgypťané si dobře uvědomují, že příjmy z turismu jsou pro ně nepostradatelné a proto se o pohodlí turistů maximálně starají. V Hurghadě tak můžete strávit klidnou relaxační dovolenou či naopak si pobyt zpestřit různými aktivitami. Vody Rudého moře jsou právem považovány za jedny z nejlepších pro potápění. Nabídka možností k potápění je široká a využít ji mohou i úplní začátečníci. Ani o další vodní sporty zde není nouze. Hotely mají vybavené posilovny, squashové dvorce či tenisové kurty. Pořádány jsou výlety lodí na ostrov Giftun, projet se můžete ponorkou či lodí s proskleným dnem. Zkrátka nabídka je nepřeberná.

Výlety z Hurghady

V recepci hotelů najdete nabídku mnoha výletů od projížďky na velbloudech, výlety lodí, jízdu na čtyřkolkách či Jeepem do beduínské vesnice v poušti či půldenní a celodenní zájezdy do vzdálených egyptských měst.

Výlet z Hurghady do Káhiry

Mezi nejatraktivnější patří celodenní výlet do 500km vzdálené Káhiry při kterém shlédnete Pyramidy v Gíze a Egyptské muzeum. Nutno ovšem dodat, že vzdálenost kterou musíte urazit a nedostatek času na prohlídku zmíněných památek činí tento výlet velmi hektickým a nepočítejte se s tím, že v muzeu budete mít dostatek času si podrobně prohlédnout tisíce vystavených exponátů a také doba, kterou strávíte v areálu pyramid nebude nikterak dlouhá. Prohlídku Káhiry bude vhodnější naplánovat jako samostatnou dovolenou.

Výlet z Hurghady do Luxoru

Pokud si opravdu nechcete nechat ujít prohlídku alespoň některých důležitých památek Egypta děláte dobře a proto zajeďte do necelých 300 kilometrů vzdáleného Luxoru. Při celodenním organizovaném výletu navštívíte nejhlavnější a také jedny z nejkrásnějších památek jako jsou například Chrám královny Hatšepsut, Údolí králů s hrobkou Tutanchamona či chrám v Karnaku a pár minut strávíte i pohledem na Memnonovy kolosy. I přesto vám však v Luxoru unikne spousta další krásných míst a budete-li mít v budoucnu možnost, tak se sem na pár dnů vraťte.

Při vybírání výletu vždy zvažte vzdálenost a počet památek. Čím větší vzdálenost a čím více památek znamená, že tím méně času budete mít na jejich prohlídku, čehož můžete následně litovat.

Závěrem snad ještě doporučení. Pokud máte srdce cestovatele, domluvíte se trochu anglicky a dovolují-li vám to i další okolnosti vyrazte klidně například do Luxoru sólo. Autobusy jezdí pravidelně, taxíky jsou levné a i když  připočtete vstupy do památek ušetříte překvapivou sumu. Vše však dopředu velmi dobře naplánujte a rozmyslete, aby jste se vyhnuly zbytečným komplikacím.
 


Termín: 03.06.2024 - 07.06.2024
Strava: Snídaně

4 340,-

více


Termín: 30.05.2024 - 01.06.2024
Strava: Snídaně

2 170,-

více


Termín: 21.06.2024 - 25.06.2024
Strava: Snídaně

5 048,-

více

Na výletě z Hurghady
Na výletě z Hurghady
Vesnice Beduínů
Vesnice Beduínů
Beduínská vesnice
Beduínská vesnice
Skvělý dopravní prostředek
Skvělý dopravní prostředek
Spolehlivý dopravní prostředek
Spolehlivý dopravní prostředek
Pitný režim
Pitný režim
Výlet z Hurghady
Výlet z Hurghady
Večerní nástup ???
Večerní nástup ???
Čtyřkolky
Čtyřkolky
Hurghada
Hurghada
Mimi velbloudě
Mimi velbloudě
Tradiční oděv egyptských žen.
Tradiční oděv egyptských žen.
Výlet na čtyřkolkách
Výlet na čtyřkolkách
Kulturní vystoupení v hotelu.
Kulturní vystoupení v hotelu.
Tanečnice.
Tanečnice.
Potápení
Potápení
Potápění v Rudém moři
Potápění v Rudém moři
Podmořský život v okolí Hurghády
Podmořský život v okolí Hurghády
Výletní jachta
Výletní jachta
Rybičky
Rybičky
Pohled z letadla
Pohled z letadla
Hurghada - je libo se potápět?
Hurghada - je libo se potápět?
Výlet do Údolí králů
Výlet do Údolí králů
Chrám královny Hatpšepsut
Chrám královny Hatpšepsut
Chrám královny Hatpšepsut - výzdoba
Chrám královny Hatpšepsut - výzdoba
Na výletě z Hurghady do Luxoru
Na výletě z Hurghady do Luxoru
Alabastrová dílna
Alabastrová dílna
Alabastrové výrobky
Alabastrové výrobky
Vláčky v Údolí králů
Vláčky v Údolí králů
Výroba papyru
Výroba papyru
Výroba papyru
Výroba papyruKomentáře ke článku