Cestování autobusem v Egyptě

Autobusem po Egyptě

Cestování autobusem v Egyptě je dobrý způsob, jak pohodlně dojedete i do těch nejzapadlejších koutů Egypta. Dopravu na delší vzdálenosti zajištují společnosti East Delta Company či West & Middle Delta Company. Cena jízdenek je na naše poměry velmi nízká a za pár desítek egyptských liber se dá dojet na místo vzdálené i několik stovek kilometrů. Například cesta Káhiry do Marsa Matruh dlouhá cca 500km stála v roce 2010 60 LE.  

Jízdenka je zároveň i místenkou v autobuse, ale Egypťani si rádi přesedají, takže sedí-li vám někdo na místě požádejte o uvolnění. Cestující mohou i stát a to i dlouhých trasách. Autobusy jsou moderní a klimatizované s wc (na wc však raději nespoléhejte, bývají často rozbité).

Nákup jízdenek je na každém nádraží individuální. Například v Káhiře jsou autobusová nádraží hned dvě. Jedno menší odbavující autobusy směřující na kratší vzdálenosti leží za hotelem Hilton, který rozhodně v centru Káhiry nepřehlédnete. Druhé autobusové nádraží v Káhiře odbavuje autobusy společností East Delta, Superjet a West & Middle Detla, které odsud odjíždějí do nejhlavnějších měst Egypta (Hurgada, Port Said, Alexandria, Luxor atd.) Jedná se o moderní terminál se vším, co k němu patří.

"Při cestě z oázy Siwa do Alexandrie jsme cestovali nočním autobusem ve snaze nezabít další den cestou a zároveň se vyspat. O spánku nemohla být téměř řeč, jelikož místní na které se nedostalo sedadlo stáli v uličce a poměrně hlasitě se mezi sebou bavili. Někteří dokonce poslouchali na mobilních telefonech svoji oblíbenou hudbu."

Autobus
Autobus
Autobusová jízdenka ze Siwi do Alexandrie
Autobusová jízdenka ze Siwi do Alexandrie
Jízdenka Káhira - Marsa Matruh
Jízdenka Káhira - Marsa MatruhKomentáře ke článku