Egyptské muzeum v Káhiře

Egyptské muzeum v Káhiře.Při návštěvě Káhiry si rozhodně nenechte ujít návštěvu egyptského muzea. To bylo založeno roku 1902 francouzským architektem Augustem Mariettem. Ten se již nemohl dívat, jak vzácné egyptské památky opouštějí Egypt. 

Egyptské muzeum v Káhiře hledejte na severním části náměstí Osvoboditelů (Tahrír). Vstupné do muzea stálo v roce 2009 60LE. Pokud jste ochotni zaplatit dalších 100LE dostanete se do zvláštní části, kde jsou vystaveny mumie faraonů. Egyptské muzeum se těší velkému zájmu turistů a cestovní kanceláře je sem vozí v hojném počtu, takže počítejte s tím, že zde trošku těsno. Návštěva však určitě stojí a vyhraňte si na ni nejméně několik hodin (klidně i den), aby jste si měly čas v klidu prohlédnout zajímavé vystavené exponáty, které byly sesbírány a převezeny do muzea z celého Egypta. Těch je tady vystaveno více než 120 000.

Asi největší lákadlo najdete ve druhém poschodí. Zde je ve speciálním oddělení vystaveno na 1700 artefaktů, včetně třech rakví do kterých byl po své smrti uložen faraon Tutanchamon. Vnitří rakev je vyrobena z ryzího zlata a váží 170Kg. Vystavena je samozřejmě i slavná Tutanchamonova zlatá pohřební maska. Pohled na ní je úžasný a určitě pohledem na ni strávíte několik minut.

Egyptské muzeum
Egyptské muzeum
Vstupenka do Egyptské musea (2009)
Vstupenka do Egyptské musea (2009)
Egyptské muzeum
Egyptské muzeum


matika
Autor: vasek
Datum: 16.09.2012 17:54

žýnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnm wžčrřeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Komentáře ke článku