Oázy v poušti

Oázy v západní poušti jsou snad nejúžasnějším místem v Egyptě. V posledních letech se otevřely turistům přesto však si zachovávají své kouzlo a tradice. Pokud opravdu chcete strávit netradiční dovolenou a poznat kultůru Egypta, tradiční způsob života Egypťanů žijících v oázách a uchvatné přírodní úkazy Bílé či Černé pouště a zažít dobrodružství v poušti jeďte právě do egyptských oáz ležících v zápasní poušti. Vydat se můžete po oázách ležících v poušti směrem na jih. Projet můžete  po trase Káhira - Asyut oázy Bahariya, Farafra, Dakhla či Kharga. Vydat se můžete po severním pobřeží Egypta přes El-Alamein, Marsa Matruh do oázy Siwa.

V současnosti je k dispozici detailní zpracování článků o oáze Siwa. V brzké době se dočkáte i článků popisujících oázy Kharga, Dakhla, Farafra, či Bahariya.

Doplnění z 16.2.2011 - Bohužel naši plánovanou cestu do egyptských oáz v západní poušti zastavily protesty proti současné vládě prezidenta Mubaraka. Odlet plánovaný na 25. ledna 2011 jsme z důvodu vysokého rizika pro na vlastní pěst cestující turisty odložili. Stále však věříme, že se tato výprava uskuteční co nejdříve a my se s vámi budeme moci podělit o zkušenosti a zážitky s individuálním cestováním po oázách v západní poušti Egypta.

Oázy v západní poušti
Oázy v západní poušti

Přehled podstránek

Oáza Siwa

Siwa je jednou z nejkrásnějších oáz v Egyptě, která v minulosti hrála významnou roli v egyptských dějinách a proto je zde dodnes dochováno mnoho úžasných památek a Siwa Vás okouzlí svojí…

Zobrazit


Komentáře ke článku