Víza do Egypta a celní záležitosti

Jaká víza do Egypta?

Při vstupu do Egypta je vyžadováno vizum. Egyptské jednovstupové vízum s platností 30 dnů stojí 15 USD a lze jej koupit po příletu na letišti. Vízum zakoupené na letišti v Egyptě nejde prodloužit.

Další možností je vyřízení víza na egyptské ambasádě v Praze. K vyřízení budete potřebovat žádost, kterou vyplníte na místě nebo jí můžete stáhnout z našeho portálu pomocí odkazu pod článkem, pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Egypta. Vyřízení trvá 3 pracovní dny a cena je 700Kč. Toto vízum platí tři měsíce na 30 dní ode dne vstupu do Egypta a jeho výhodou je, že ho lze v Egyptě prodloužit.

Vízum na více vstupů do země je třeba vyřídit na velvyslanectví v Praze (ne na letišti). Jeho platnost a doba pobytu jsou shodné jako u víza jednovstupového. Multiple entry stoji 850Kč. 

V roce 1996 byla pro občany České republiky zrušena povinnost  přihlásit se při příjezdu do Egypta úřadům.

Kde koupím víza do Egypta?

Vízum do Egypta není problém koupit až na letišti v Egyptě. Přepážka, kde se prodávají  je většinou první, co po vystoupení z letadla spatříte v letištní hale.  Zde koupíte za 15 USD jednovstupové vízum s platností třicet dnů.  S tímto vízem můžete pobývat v Egyptě a dokonce z něj i vycestovat na nějaký výlet, třeba do Izraele či Jordánska. Při návratu do Egypta však do pasu dostanete razítko Sinai only, které omezuje jeho platnost pouze na Sinajský poloostrov. Pokud by jste zbytek vaší cesty či dovolené trávily mimo Sinai je třeba si před odjezdem vyřídit více vstupové vizum. Jelikož je někdy některými leteckými společnostmi vizum vyžadováno při vstupu do letadla (zaleží na letecké společnosti) je lepší vizum do Egypta zakoupit na egypském velvyslanectví v Praze.    

Pokud cestujete s cestovní kanceláří vyřídí vizum do Egypta většinou za vás. Počítejte však s vyšší cenou.

Egyptské velvyslanectví v Praze
Pelléova 14
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel: +420 224 311 506,  fax: +420 224 311 157,  email:

Celní záležitosti v Egyptě

24 hodin po svém příletu můžete využít možnosti nákupu zboží v bezcelních obchodech v Káhiře a Alexandrii či přímo na letišti.  

Obecně je do Egypta zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografické materiály a samozřejmě zbraně a drogy. Za přechovávání či prodej drog jsou v Egyptě udělovány velmi přísné tresty v desítkách let ve vězení či dokonce trest smrti. Z Egypta je zakázáno vyvážet jakékoliv památky.

Každopádně je dobré si aktuální informace před cestou do Egypta (stejně jako do každé jiné země) ověřit na zastupitelském úřadě.

* Podmínky pro udělení víz do Egypta se mohou změnit. Konzulátní úřady ne vždy o této změně informují cestovní kanceláře a cestovatelské informační portály a proto doporučujeme ověřit aktuální situaci na Egyptské velvyslanectví v Praze.

Letiště v Káhiře
Letiště v Káhiře
Letiště v Káhiře
Letiště v Káhiře
Odletová hala káhirského letiště.
Odletová hala káhirského letiště.

Soubory ke stažení
Komentáře ke článku