Cestování vlakem v Egyptě

Cestování vlakem v Egyptě

Vlakové nádraží v Alexandrii.Co platí o cestování autobusem, to platí i cestování vlakem. Ceny jízdenek jsou na naše poměry levné a pro cestovatele je to dobrý způsob, jak se pohodlě a levně dopravit do vysněného koutu Egypta. Hustota železniční sítě je až překvapující. Pokud čekáte , že vlaky budou mít svá nejlepší léta za sebou mýlíte se. Egyptské dráhy disponují moderními vlaky  evropské výroby. Jednotlivé vagóny jsou rozděleny do několika tříd. Vy budete pravděpodobně cestovat první nebo druhou třídou, kde bývá většinou nějaký ten ozbrojený voják starající se o bezpečnost cestujících.

V obou třídách budete sedět v polstrovaných křeslech, vagóny budou vybaveny klimatizací a bude vám nabízeno občerstvení. Rozdíl mezi první a druhou třídou je snad pouze ten, že v první třídě jsou pouze sedící cestující s místenkami a ve druhé se vyskytnou i stojící pasažéři. Kouření ve vlaku je všudypřítomnými cedulkami zakázáno, avšak nikdo to nedodržuje. Na plošině u dveří tak můžete vychutnat svoji cigaretu společně s ostatními cestujícími či dokonce personálem vlaku (vítejte  v Egyptě). Informace o odjezdech najdete na stránkách Egyptian National Railways.

"Cestu z Káhiry do Luxoru ranním vlakem jsme si opravdu užili. Pohodlné prostorné sedačky, které se dají různě natáčet a naklápět. Výhled z okna do egyptské krajiny pak trošku kazilo jen špinavé sklo. Kapitolou samotnou byla čistota toalety, která se s počtem ujetých kilometrů zhoršovala a zhoršovala až se staly zcela nepoužitelnými. Cesta zpět nočním vlakem však byla vcelku v pořádku a toalety šlo použít i ráno."  

Chcete-li zažít opravdový luxus v podobě spacího vagonu zvolte pro svoji cestu noční Delux Sleeper, který na trase Káhira - Luxor - Asuan provozuje soukromá společnost Abela Egypt. Počítejte však se cenou od 40 USD a více za osobu. I přes vysokou cenu bývá Delux Sleeper hodně vytížen, obzvláště v sezóně je nutné jízdenky rezervovat i několik dní dopředu (lze i přes internet). 

Cestování vlakem v Egyptě
Cestování vlakem v Egyptě
Jízdenka na vlak Luxor - Káhiry
Jízdenka na vlak Luxor - Káhiry
Jízdenka na vlak Alexandria - Káhiry
Jízdenka na vlak Alexandria - Káhiry
Jídlo ve vlaku
Jídlo ve vlaku
Vlaková jízdenka Káhiry - Luxor
Vlaková jízdenka Káhiry - Luxor
Vlaková jízdenka Káhiry - Luxor
Vlaková jízdenka Káhiry - LuxorKomentáře ke článku