Doprava v Káhiře

Taxi v Káhiře

Taxi v Káhiře.Taxíků je jich tolik, že vás za chviličku začnou obtěžovat. Respektive jejich zájem o tom vás někam odvést. Pro řidiče taxiků není problém zastavit uprostřed rušné křižovatky a nabízet vám svezení. O ceně vždy smlouvejte a pokud se nedohodnete s prvním nevadí. Do pár minut se určitě objeví další a další. Pokud se chystáte na celodenní výlet po Káhiře při kterém počítáte, že služeb taxikáře využijete několikrát, je lepší najmout taxi na celý den. Cena bude rozhodně nižší a ušetříte si čas sháněním dalšího taxíka a smlouváním o ceně. Navíc vám taxikář poradí kam zajet a případně i povypráví nějaké zajímavosti.

Nešvarem kahirských taxikářů bývá, že vás občas nedovezou až na místo s odůvodněním, že by museli objet kus města a dostali se do dopravní zácpy a ať ten kousek dojdete. Obecně špatně se vám bude smlouvat o ceně u hlavních turistických cílů. Odvézt tam za dobrou cenu není problém, ale jak uvidí turistu, který bude chtít odvézt zpět do centra bude cena podstatně vyšší. Nezoufejte, stačí odejít několik set metrů a taxíka seženete za normální cenu.

Metro v Káhiře

Metro v Káhiře je jediné metro na africkém kontinenťě. Je to dobrý způsob, jak se někam opravdu levně dostat a ještě zažít jedinečnou atmosféru.  Káhirské metro má dvě trasy. Cena jízdenky 1 LE (cena v roce 2009). Cestování metrem  v Káhiře je v podstatě stejné jako u nás. Zakoupíte jízdenku, před vstupem ji necháte označit ve strojku a pokračujete na nástupiště. Jedinou odlišností bývá, že každá vlaková souprava má jeden vagón vyhrazený pouze ženám. Zpravidla to bývá ten první, ale neplatí to vždy. V tomto vagónu jezdí pouze ženy, které nechtějí jet v jiných vagónech společně s muži.  

Velbloudem v Sakkaře
Velbloudem v Sakkaře
Taxi
Taxi
Doprava v Káhiře
Doprava v Káhiře
River taxi na Nilu v Káhiře
River taxi na Nilu v Káhiře
Bez komentáře
Bez komentáře
Radary dorazily do Káhiry?
Radary dorazily do Káhiry?Komentáře ke článku