Dopravní předpisy a dálniční poplatky v Maďarsku

Maďarská dálniční známka

I když se dalničním úsekům v Maďarsku dá na úkor pohodlí docela dobře vyhnout pořízení maďarské dálniční známky váš rozpočet nezbourá. Desetidenní známka stojí 255Kč (2011) a za třicetidenní zaplatíte 385Kč. Maďarskou dálniční známku zakoupíte na benzínových stanicích a hraničních přechodech.

Dopravní předpisy v Maďarsku

V Maďarsku platí celoroční povinnost jízdy s rozsvícenými potkávacími světly. Všechny osoby cestujícící ve vozidle musí být připoutáni bezpečnostním pásem a v případě dětí sedět v odpovídající dětské autosedačce. Maďarské rychlostní limity – v obci platí 50 Km/h, 90km/h mimo obec, rychlostí silnice 100kmúh a dálnice 130 km/h. V případě dopravní nehody vždy volejte policii na čísle 107 a do jejího příjezdu místo dopravní nehody neopouštějte.
Na alkohol za volantem v Maďarsku zapomeňte. Platí zde stejně jako u nás nulová hranice.

Za spáchaný přestupek vám maďarská policie může vyměřit pokuty v přepočtu 1000 Kč do 30000 Kč na místě bez jakéhokoliv projedná před soudem. Pokud pokutu nezaplatíte na místě může vám být zabaveno vozidlo, opět bez jakéhokoliv zvláštního projednávání.

Upozornění na gangy působící na maďarských dálnicích. V posledních několika letech bylo zaznamenáno několik případů, kdy jeden člen gangu vylákal řidiče s vozidla pod záminkou vypuštěného kola či podobně a další ukradl věci ležící v autě.

Čtete také související články:

- Dopravní předpisy ve Slovinsku a slovinská dálniční známka
- Dopravní předpisy v Rakousku a rakouská dálniční známka
- Dopravní předpisy a mýtné v Chorvatsku
- Dopravní předpisy na Slovesku a slovenská dálniční známkaKomentáře ke článku