Civitanova Marche

Civitanova Marche je větší město, ležící ve středo-italském regionu Marche. Obývá ho 40 000 obyvatel a nachází se přibližně 40 km jihovýchodním směrem od Ancony. Je známé díky svému malebnému přístavu a také jako centrum obuvnického průmyslu. Nejkrásnější pláže a promenády se nalézají v jižní části města. Civitanova Marche nabízí svým návštěvníkům starobylé paláce a kostely, místní folklór a malebnou krajinu stejně tak jako moderní architekturu, množství obchodů a zábavy.

Historie Civitanova Marche

Počátky města sahají do 8. století před naším letopočtem, kdy byla na území současného Civitanova Marche založena italickým kmenem Picénů osada Cluana. V roce 268 př. n. l. Cluana padla pod nadvládu Římanů a ještě později, během invaze barbarů do Říma, byla téměř zničena Vizigóty. Ve středověku město střídavě patřilo různým šlechtickým rodinám. Jeden z vládců, Francesco Sforza, nechal v roce 1440 vystavět kolem města hradby, aby chránil město a přístav před nájezdy tureckých pirátů. Další rozkvět zažilo Civitanova Marche v 17. století, v období vlády rodiny Cesarinů, kteří ve městě vystavěli nové cesty a náměstí. Po druhé světové válce se město stalo vyhledávanou turistickou lokalitou.

Co navštívit v Civitanova Marche

V Civitanova Marche rozhodně stojí za návštěvu místní přístav s množstvím kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat pochoutky z ryb a mořských plodů. Další městskou pamětihodností je neo-klasická stavba Pallazo Sforza z roku 1862. Po dlouhých restaurátorských pracích začal tento palác v roce 1999 sloužit jako radnice.
Přibližně šest kilometrů od města najdeme kostel Santa Maria a Piè di Chienti, který patří k nejstarším v Marche. Byl postaven v 9. století v románském stylu a jsou zde fresky ze 14. století.

Výlety po okolí

Na krátký výlet lze zajet také do nedaleké vesnice Porto Potenza Picena, která je od Civitanova Marche vzdálená 8 kilometrů. Zde si užijete malebnou krajinu a koupání v čistém moři. Dalšími centry v okolí jsou například města Fermo či Porto San Giorgio, hlavní město regionu Ancona, starobylé Loreto či 47 km vzdálené San Benedetto del Tronto s krásnými palmovými promenádami. Hlavní město Itálie – Řím – je od Civitanova Marche vzdáleno 264 km, do San Marina dojedete za necelé dvě hodiny po trase dlouhé 156 km.

Ubytování v Civitanova Marche

V Civitanova Marche není o ubytovací možnosti nouze, je však vhodné zamluvit si ubytování předem.
Trasa z Prahy do Civitanova Marche je 1190 kilometrů dlouhá a vede přes hraniční přechod Rozvadov. Dále pokračujte na Mnichov, Innsbruck, Trento, Boloň a Rimini, pak po východním pobřeží Itálie kolem San Marina a Ancony až do Civitanova Marche.Komentáře ke článku