Nettuno

Město Nettuno leží na pobřeží Tyrhénského moře v centrální Itálii v oblasti Lazio, jen 60 km od hlavního města Itálie Říma jižním směrem. V bezprostřední blízkosti je město Anzio. Město Nettuno má 40 tisíc obyvatel a původ názvu města je odvozen od známého boha.

Historie Nettuno

Město Nettuno bylo založeno Saracény v 9. století a bylo součástí tzv. Antium, které zaujímalo území dnešních měst Anzio a Nettuno a tato města byla osamostatněna až v roce 1856. Ve městě se narodila legendární postava italského fotbalu Bruno Conti.

Co v městě Nettuno navštívit

Ve městě je zachovaná stará čtvrť Borgo Medievale, kde se klikatí středověké uličky, které ústí v malá náměstí. Je zde také pevnost Forte Sangallo a hrad Palo. Hezkou stavbou s příjemnou zahradou je soukromá Villa Borghese. V Nettuno určitě také navštívíte turistický přístav, kde kotví mnoho jachet a lodí a na milovníky moře je zaměřeno i obchodní centrum.

Co město Nettuno nabízí

Nettuno je navštěvováno velkým množstvím poutníkům, kteří sem přicházejí k hrobu svaté Marie Goretti, který leží v místním kostele. Ve městě Nettuno se nachází i americký hřbitov vojáků padlých při vylodění v oblasti kolem města Anzio za druhé světové války American Cemetery and Memorial. Ve městě je skvělý baseballový klub, když ve městě má baseball tradici právě od druhé světové války jako sport pro relaxaci vojáků.

Výlety do okolí

Hlavním turistickým cílem v této oblasti je samozřejmě Řím jako věčné město, nebo můžete naopak navštívit jedno z nejmladších měst v Itálii – Latina, která se nachází 70 kilometrů na jih od Říma, u kterého je přímořská oblast Latina Lido. K návštěvě vyzývá i město Anzio, které je jen kousek od Nettuno. Pokud jste milovníkem měst s magickou atmosférou rozhodně navštivte necelých 200 km vzdálenou Neapol. Další dobrý tip je máloznámý ostrov Ponza, který pro jeho krásu pravidelně navštěvují hvězdy světového showbusinessu. Možná zde tak potkáte třeba Sofii Loren či Michaela Douglase. Ponza leží 45 kilometrů od pobřeží a doprava je zajištěna trajekty.

Doprava do města Nettuno

Městem vede železniční trať Campoleone – Nettuno, kdy je to jedna zastávka za Anzio. Autem z Říma je to asi 64 kilometrů a hodina jízdy směr Anzio. Nejrychlejší cesta do Říma je přes Mnichov, Innsbruck, Brenerským průsmykem směr Trento, Verona, Modena, Bologna a Řim. Z Prahy po této trase najedete do Nettuna zhruba 1380 Km a cesta vede přavážně po dálnici. Existuje i kratší trasa, avšak na cestě strávíte o několik hodin více a ušetříte zhruba 100Km. 

GPS souřadnice - 41°27'27.29"N 12°39'39.89"EKomentáře ke článku