San Foca

Malé město San Foca se nachází v jihoitalské části Itálie, zvané italsky Puglie a patří do provincie Lecce. Původně je to malé rybářské městečko, které v současnosti leží na jednom z nejhezčích míst na salentském poloostrově. Ve městě je přístav, který patří k nejdůležitějším v oblasti mezi Otranto a Brindisi.

Co vidět ve městě San Foca

Hlavní dominantou města San Foca je Aragonská věž pocházející z 16. století, kterou nechal postavit Karel V. Má čtvercový půdorys s vnějšími stěnami zvané boty, které jsou šikmé u základu a působí jako výztuže. Věž slouží zároveň jako rozhledna. Město je ale více než pro památky navštěvováno pro své krásné pláže v okolí, které jsou písčité, čisté a nacházejí se často mezi útesy skal či v zátokách. Několikrát již získali modrou vlajku za čistotu pláží. Při návštěvě města si nemůžete nevšimnout pohostinnosti obyvatel města a výborné kuchyně. Určitě navštivte místní trh s rybami, ovocem a zeleninou, který se zde koná každý den.

Zajímavost ve městě San Foca

16. až 18. srpna se ve městě slaví svátek San Patrono, kde se celé město vyzdobí, konají se koncerty a všude jsou malé stánky s různými suvenýry a rybími specialitami.

Výlety do okolí

Mnohem větší a v této oblasti nejnavštěvovanější města jsou v blízkém okolí, ať je to Otranto, které je jen 18 kilometrů vzdálené nebo město Lecce, které je od města San Foca jen 24 km, nebo Brindisi, které je odsud 54 km. Díky své poloze je San Foca vhodná jako výchozí bod pro výlety po celém salentském poloostrově. Mezi potápěči je velmi oblíbené nedaleké místo kolem Roca Vecchia. V blízkém okolí je i archeologické naleziště Cavallino u starobylého města Messapica. Jen pět kilometrů od San Foca je přírodní rezervace u Gesine, která přímo volá po nádherných procházkách.

Jak se dostat do města San Foca

Toto město zřejmě navštívíte jen v rámci jednodenního výletu a přijedete sem půjčeným nebo vlastním autem přes města Bari, Brindisi, Lecce, San Cataldo po pobřeží Jadranského moře. Pokud se rozhodnete zde strávit delší dovolenou, je nejrychlejším způsobem, jak se sem dostat, letecká doprava, když můžete využít buď nejbližší letiště v Brindisi nebo trochu dále letiště v Bari.
GPS souřadnice - 40°18'6.88"N 18°24'15.13"EKomentáře ke článku