Lido Adriano

Na břehu Jaderského moře necelých deset kilometrů od města Ravenna v regionu Emilia Romagna leží turistické rekreační středisko Lido Adriano, které je dnes oblíbeným dovolenkovým místem turistů ze všech koutů Evropy.

Současné Lido Adriano

Především v letních měsících Lido Adriano opravdu žije. Mladší generace oceňuje množství hudebních klubů a také servis, který je poskytován v podobě disko-busů převážejících zájemce mezi jednotlivými kluby. Dámy zase pro změnu ocení množství obchůdků a butiků. Na své si přijdou i milovníci dobré kuchyně, vína a kávy. Zdejší restaurace nabízejí mnoho italských specialit z čerstvých surovin. Na prohlídku města lze využít pravidelně jezdící vláček. Lido Adriano je ale především o moři a plážích. Ty jsou zde pokryty jemným pískem a jsou především čisté a udržované. Některé z nich jsou soukromé s kompletním plážovým servisem, ale najdeme zde i mnoho pláží veřejných. Vstup do moře je pozvolný. Jaderské moře po většinu roku klidné, teplé a čisté. Na plažích je též možnost sportovního vyžití. Vybudovány jsou hřiště na beach volejbal, petanque, fotbal a mnoho dětských atrakcí. Nabízí se i mnoho výletů lodí  po moři a každé úterý můžete vyrazit na místní trh a doplnit tak lednici například o čerstvou zeleninu či ovoce od místních pěstitelů nebo zakoupit některý z tradičních suvenýrů.

Dovolená v Lido Adriano

Tipy na výlet po okolí Lido Adriano

Dá se říci, že Lido Adriano je jakýmsi předměstím Ravenny proto by jste měly zavítat právě sem. Zatímco v Lido Adriano nenajdete žádné historické památky, protože bylo vybudováno až ve dvacátem století, je Ravenna pravý opak. Osm ze zdejších historických památek je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Za shlédnutí stojí bazilika San Vitale. Nedaleko ní pak nádherně zdobené Mausoleum Galla Placida postavené v první polovině páteho století a mnoho dalších. Neuděláte chybu pokud se vybavíte kvalitním kapesním průvodcem. V okrajové části Ravenny najdete i zábavní park Mirabilandia s mnoha atrakcemi, který je také někdy nazýván italským Disneylandem.

Pouhých devadesát klilometrů je vzdáleno San Marino, jeden z nejmenších a nejstarších států světa. Tip na vaší příští dovolenou v Itálii můžete hledat pokud navštívíte i další rekreační střediska na pobřeží jako jsou například světově proslulé Rimini (70km) či Riccione (80km), Cattolica (90km), Pesaro (105km), Fano (120km) a mnoho dalších.

Zhruba 215 kilometrů (pojedete-li po dálnici rychlejší cestou) vás dělí od slavných Benátek. Zvolit můžete i kratší cestu (150km) podél pobřeží, ale na cestě strávíte více času. Rozhodně by jste však neměly vynechat prohlídku hlavního města regionu Emilia Romagna - proslulé Bologny (90km).

Cesta do Lido Adriano

Část Itálie ve které Lido Adriano leží je dobře dostupná z České republiky. Z Prahy najedete něco přes tisíc kilometrů. Nejlepší a nejrychlejší cesta vedoucí po dálnici vede po trase Praha, Mnichov, Innsbruck, Bolzano, Trento, směrem Veronu, Modenu, přes Bolognu poté odbočíte směr Ravenna a dojedete do Lido Adriano. Něco málo o silničních pravidlech se dozvíte v článku Autem do Itálie.

Vyhledat dovolenou v Lido Adriano >>

Přehled podstránek

Dovolená v Lido Adriano

Lido Adriano je moderní a v letních měsících pulsující rekreační středisko na ležící pobřeží Jaderského moře v italském regionu Emilia Romagna. Díky dobré dosputnosti a kvalitním službám je Lido…

Zobrazit


Komentáře ke článku