Cupra Marittima

Městečko Cupra Marittima leží v provincii Ascoli Picento na severním okraji Palmové riviéry a od stejnojmenného hlavního města provincie je vzdáleno 43 kilometrů. Spadá do italského regionu Marche a nabízí poklidnou rodinnou atmosféru malého města. Lázeňské městečko, které původně sloužilo především bohatým návštěvníkům, dnes hostí turisty všech kategorií, kterým nabízí čisté pláže s jemným bílým pískem a palmové promenády. Jako většina italských letovisek nabízí i Cupra Marittima bohaté sportovní vyžití.

Historie Cupra Marittima

Jméno města pochází z latinského výrazu pro měď – „cuprum“, a vypovídá o starobylém osídlení. Ve starověku se totiž v oblasti vyskytovalo množství měděných dolů. Hlavní rozvoj města však začal až ve druhé polovině 19. století, oblíbeným letoviskem se stalo až po druhé světové válce.

Co navštívit v Cupra Marittima

Ve městě můžete navštívit středověkou pevnost Marano, kolej San Basso, kde návštěvníci obdivují triptych italského renesančního malíře Vittoria Crivelliho, nebo zbytky gotického hradu San´t Andrea s unikátním divadlem pod širým nebem. Velmi zajímavé je též muzeum Museo Malacologico Piceno s expozicí mušlí a škeblí z celého světa.

Výlety po okolí

Okolí města Cupra Marittima je bohaté na historická města a zajímavosti, neměli byste si nechat ujít hlavní město regionu Ascoli Picento, 56 km vzdálené poutní místo Loreto, klenot Palmové riviéry San Benedetto del Tronto, Anconu či přístavní město Pesaro. Pro větší cestovatele přichází v úvahu i výlet do 190 km vzdáleného San Marina.

Ubytování v Cupra Marittima

Cupra Marittima nabízí spoustu ubytovacích možností, je možné ubytovat se v hotelech, apartmánech, pensionech, můžete si také pronajmout vilu či bungalov.

Jak se sem dostat

Trasa z Prahy do Cupra Marittima je 1225 kilometrů dlouhá a vede přes hraniční přechod Rozvadov. Dále pokračujte na Mnichov, Innsbruck, Trento, Boloň a Rimini, pak po východním pobřeží Itálie kolem San Marina až do Cupra Marittima.

Tipy a zajímavosti

Během léta v městečku probíhá festival Barbecupra, který je soustředěn kolem pevnosti Marano a kromě grilování nabízí nejrůznější zábavu – venkovní koncerty, projekce filmů, výstavy či trhy.Komentáře ke článku