Ladispoli - informační průvodce pro turisty

Ladispoli je stále populárnější rekreační městečko s osmi tisíci obyvateli, které nabízí mnoho pláží přímo vybízející ke koupání, které se nachází v centrální Itálii, v oblasti Lazio, jen 56 kilometrů severozápadním směrem od Říma, se kterým máte krásné vlakové, autobusové i silniční spojení, a toto město určitě stojí za návštěvu. Ladispoli je hlavní centrum Římské riviéry a je vhodné pro turisty, kteří si po namáhavé prohlídce Říma chtějí někde odpočinout.

Historie Ladispoli

Město jako mnoho jiných v této oblasti prošlo bohatou historií, která začíná u Etrusků na území původního místa Alsium, později jako římská kolonie, napadeno Ostrogóty a poté zde byli různé šlechtické rodiny. Jako moderní město bylo založeno v roce 1888 princem Ladislavem Odelscachim. V sedmdesátých až devadesátých letech 20. století byly některé části města Ladispoli určeny pro uprchlické tábory pro žadatele o azyl.

Co v Ladispoli navštívit

Hlavní dominantou Ladispoli je hrad Castello di Palo, což je středověká tvrz, která je v soukromém vlastnictví rodiny Odescalchi.  Z hradu máte krásný výhled na moře a kolem hradu je hustý les. V okolí města jsou krásné pláže s pozvolným vstupem do moře a s jemným černým pískem vulkanického původu.

Co vidět v okolí Ladispoli

Další zajímavé a návštěvy hodné místa jsou například Cerveteri, které je nedaleko od Ladispoli, či Tarquinia, která je 40 kilometrů od města Ladispoli a byla významným etruským městem a má hezké centrum.  Při pobytu v Ladispoli máte jedinečnou možnost strávit alespoň na jeden den v hlavním městě Itálie Římě (Roma). Navštívit také můžete další přímořská letoviska. Směrem na jih třeba u Říma ležící Fiumicino či devadesát kilometrů vzdálené Nettuno a Anzio.  Na druhou stranu například město Civitavecchia.

Zajímavost ve městě Ladispoli

Ladispoli hostí každoročně největší oslavu artyčoků v Itálii, kdy se dovíte vše o jejich pěstování, zpracování, zajímavé recepty a mnohé můžete přímo na ulici ochutnat. Zkuste si vychutnat atmosféru města někde na hezkém místě na pobřeží při západu slunce a pak si projděte noční město, určitě zapomenete na starosti běžných dní a budete se cítit uvolněně.

Doprava do města Ladispoli

Do Ladispoli se dostanete po dálnici z Říma A12 podle cedule Ladispoli, město má železniční zastávku (do Říma je to asi 45 minut) a doprava po městě a do Říma se cestuje velmi snadno.

GPS souřadnice - 41°57'17.48"N 12° 4'10.55"EKomentáře ke článku