Senigallia

Senigallia je hojně navštěvované letovisko, ležící na Adriatickém pobřeží v regionu Marche. Středisko se rozkládá převážně v údolí, obklopeném nevysokými horami, a nabízí čisté moře, krásnou pláž, které se přezdívá „sametová“. Díky bohaté sportovní základně města Senigallia  si můžete vychutnat tradiční vodní sporty – windsurfing, potápění, vodní lyžování, ale i tenis, atletiku, projížďky na koni a díky přizpůsobeným cestám i cyklistiku a in-line bruslení. Středisko je využíváno především rodinami s dětmi.

Historie Senigallie

Senigálie byla založena galským kmenem ve 4. století př. n. l. Kolem roku 280 př. n. l. byla dobyta Římany a stala se první římskou kolonií na Adriatickém pobřeží. Po pádu římské říše spadala pod nadvládu Byzance, v 8. století n. l. byla  Senigallia ovládána Lombarďany a v 9. století Saracény. Ve středověku se ve městě pořádaly jedny z největších trhů v Itálii.

Co navštívit v Senigálii

Kromě moře a písku Senigallie poskytne zvídavým návštěvníkům i mnoho historických památek. Dominantou města je Rotunda a Mare, stavba ve tvaru mušle z třicátých let dvacátého století, která je společenským místem, kde se konají nejrůznější kulturní události od koncertů klasické hudby po módní přehlídky. Dále si v Senigallia můžete prohlédnout náměstí Piazza Roma s fontánou Di Nettuno. Další zajímavostí Senigállie je Rocca Roveresca, pevnost gotického původu se čtyřmi kruhovými věžemi nebo kostel Santa Maria Delle Grazie, kde se nachází slavná malba Madony Senigálské od Piera Della Francesca.

Výlety po okolí Senigalia

Pokud by vám místní památky přece jen nestačily, okolí města nabízí též možnosti pro delší výlety. Navštívit můžete Loreto, známé poutní místo, vzdálené cca 50 km, krásné přístavní město Pesaro nebo Anconu, hlavní město regionu Marche.

Ubytování v Senigallii

Stejně jako všechny turistické lokality Itálie, nabízí i Senigallia bohaté možnosti ubytování, od luxusních hotelů po rodinné pensiony. Na své si tak přijde každý zájemce.

Jak se sem dostat

Trasa z Prahy do Senigallie je 1124 kilometrů dlouhá a vede přes hraniční přechod Rozvadov. Dále pokračujte na Mnichov, Innsbruck, Trento, Boloň a Rimini, pak po východním pobřeží Itálie kolem San Marina až do Senigallie.

Tipy a zajímavosti v Senigalia

Pokud navštívíte Senigallii třetí víkend v září, nenechte si ujít festival chleba Pene Nostrum. Velmi známou událostí je též festival Summer Jamboree, který obvykle probíhá první týden v srpnu a během nějž se celé město přenese do Ameriky 40. a 50. let.Komentáře ke článku