Lido di Volano

Lido di Volano je malé přímořské rekreační letovisko ležící jen dvě hodiny cesty autem na jih o Benátek v provincii Emilia Romagna. Okolní oblast vyniká bohatou faunou a floru a celá oblast je proto chráněna. Nedaleko se navíc nalézá delta řeky Pad jenž je zapsána na seznamu Unesco a do které jsou pořádány výlety, takže v Lido di Volano si na své  přijdou i milovníci přírody. 

Jinak je Lido di Volano spíše klidné letovisko ve kterém je noční život zcela minimální.  Svoji dovolenou si zde užijí  především milovníci klidu a rodiny s dětmi. Pláž je od obytné zóny romanticky oddělena piniovým hájem. Pláže jsou upravované a udržované v čistotě s pozvolným vstupem do moře. Na kolách můžete podnikat mnoho kratších i delších výletů do přírody nebo se vydat lodí do delty řeky Pád.

Kam na výlet z Lido di Volano

Nedaleko se nachází "mateřské" město Volano se třemi tisíci obyvateli, kam lze pohodlně dojít pěšky. Za výlet stojí i 100 kilometrů vzdálené Benátky, 110 kilometrů vzdálené hlavní město regionu Emilia Romagna historická Bologna. Mezi další významější města regionu patří i od Lido di Volano 50 kilometrů vzdálená Ravenna či Ferrara (70km). Zhruba 130 km najedete pokud se vydáte do San Marina přičemž se můžete zastavit i v známém Rimini. Chybu neuděláte pokud nasednete na kolo a vydáte se směrem na jih. Cestou se můžete koupat a podívat se do blízkých středisek Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa či Lido Degli Estensi.

Trasa do Lidi di Volano

Necelých tisíc kilometrů najedete pojedete-li do Lido di Volano z Prahy, přes plzeň, Regensburg, Mnichov, Innsbruck, brenerským průsmykem na Bolzano, Trento a Veronu, dále přes padovu směrem na pobřeží až do Lido di Volano. V ideálním případě se tato trasa vedoucí převážně po dálnici dá ujet za 11 hodin. Potřebovat budete českou a rakouskou dálniční známku. V německu jsou dálnice bez poplatku a v Itálii zaplatíte formou mýtného. Zde je několik doporučení pro cestu autem do Itálie.

Související články:
- Rakouské dopravní předpisy
- Doprava v Itálii
- Autem do ItálieKomentáře ke článku