San Benedetto del Tronto

Městečko San Bendetto del Tronto leží ve střední Itálii, na pomezí krajů Abruzzo a Marche. Je charakteristické svým exotickým rázem, který mu dodává především všudypřítomný palmový porost a šest kilometrů dlouhá pláž s jemným bílým pískem. Lokalitě, která je též aktivním rybářským centrem, se někdy přezdívá „Palmová riviéra“. Diky mělkému moři se jedná o vhodné místo pro rodinnou dovolenou. Město San Bendetto del Tronto svým návštěvníkům nabízí množství restaurací, kaváren a cukráren s tradiční italskou zmrzlinou, na své si přijdou i milovníci sportu a nočního života.

Historie San Bendetto del Tronto

První dokument, který dokládá historii obce, pochází z roku 998 a popisuje přenesení ostatků svatého Benedikta, patrona města, do místního kostela. Právě jeho osoba je s historií San Benedetta úzce spojena.

Co navštívit v San Benedetto del Tronto

Mezi památky, které byste v San Benedettu měli navštívit, patří zejména katedrála svatého Benedikta a věž Torre dei Gualtieri neboli Torrione, která byla dříve součástí opevnění a dnes tvoří dominantu města.

Výlety po okolí města San Bendetto del Tronto

Protože San Benedetto del Tronto leží v oblasti bohaté na středověká města, o krátké výlety není nouze. Navštívit můžete například pět kilometrů vzdálenou historickou vesničku Acquaviva Picena, která nabízí okouzlující výhled po okolí. Pokud spíše než po historii toužíte po zábavě, navštivte aquapark Onda Blu, který se nachází v přibližně padesát kilometrů vzdáleném městě Pineto.

Ubytování v San Bendetto del Tronto

Ve městě je bohatá nabídka ubytování, která uspokojí méně náročné, ale i klienty, vyžadující luxusnější služby.

Jak se sem dostat do San Bendetto del Tronto

Trasa z Prahy do San Benedetto del Tronto je 1233 kilometrů dlouhá a vede přes hraniční přechod Rozvadov. Dále pokračujte na Mnichov, Innsbruck, Trento, Boloň a Rimini, pak po východním pobřeží Itálie až do San Benedetta.

Tipy a zajímavosti

Pokud plánujete dovolenou na květen, neměli byste si nechat ujít slavnost Festa di San Benedetto martire, která se slaví poslední víkend v květnu. Tehdy se konají různá lidová představení, mše, ohňostroje a podobně. Každý týden ve městě také probíhají tradiční trhy.Komentáře ke článku