Porto Recanati

Pouhých 30 kilometrů od Ancony leží ve středu italského regionu Marche v zátoce na pobřeží Jaderského moře okouzlující letovisko Porto Recanati. Oproti některým jiným  italským letoviskům žije Porto Recanati klidnou atmosférou přímořského letoviska a má všechny předpoklady pro strávení výborné relaxační dovolené. Nábřeží je navíc uzavřeno pro dopravu, což ještě umocňuje poklidnou atmosféru.

Porto Recanati se také může pyšnit několika kilometry širokých upravovaných oblázkových a písečných  pláží. Poskytnutí plážového servisu je zde také samozřejmostí, ale budete-li chtít najít klidnější místo je to možné. Některé z pláží jsou vyhrazeny pro turisty přijíždějící do Porto Recanati se svými domácími mazlíčky.

Samozřejmě je zde i pestrá nabídka aktivit v podobě vodních sportů. Zajít lze třeba na diskotéku či posedět baru u lahvinky italského vína. Porto Recanati je zkrátka ideální pro strávení poklidné rodinné dovolené.

Jak se dostat do Porto Recanati

Cesta z Prahy do italského Porto Recanati zabere v ideálním případě 13 hodin, ale spíše počítejte, že víc. Záleží na dopravní situaci a počtu a délce zastávek, které budete během jízdy absolvovat. Díky vzdálenost 1170 km je Porto Recanati ještě dobře dostupné. Navíc jízda je převážně po dálnici, snad vyjma úseku v České republice, pokud se rozhodněte jet přes Dolní Dvořiště. Ideální trasa je Praha - Rozvadov-Mnichov, Innsbruck, Trento, Bologna, Ancona a Porto Recanati. Úsek z Prahy do Innsbrucku se dá absolvovat po trase České Budějovice, Linz a Salzburk.

Ubytování a restaurace v Porto Recanati

V tomto letovisku najdete všechny druhy ubytování. Od levných kempů, přes penziony rodinného typu až po hotely, které uspokojí náročnou klientelu.
Italská kuchyně je vyhlášená a mnozí ji právem považují za nejlepší na světě. Ještě lepší však bývá v malých městech a vesničkách, kde se opravdu vaří jen podle tradičních receptur. I Porto Recanati má svou specialitu. Je jím brodetto di Porto Recanati, tradiční rybářské jídlo. Obecně čerstvé ryby najdete na jídelníčku každé restaurace. Vždyť na okraji města je speciální rybí trh.

Výlety

Ancona

Asi každý minimálně jednou během dovolené vyrazí na nějaký ten výlet. Pouhých třicet kilometrů vzdálené stotisícové město Ancona k návštěvě přímo vybízí. Je zde k vidění mnoho architektonických památek a město, především jeho historické centrum má zvláštní atmosféru. Více o městě Ancona zde.

Loreto

Pouhých sedm kilometrů od Porto Recanati leží městečko Loreto. Důvodem proč sem ročně zavítají tisíce a tisíce lidí je poutní bazilika se Svatou chýší ve které se narodila Panna Marie. Vzhledem k malé vzdálenosti by bylo škoda Loreto nenavštívit.

Recanati

Stejnojmenné město ležící 12 kilometrů ve vnitrozemí může být také dobrou alternativou půldenního výletů. Cesta vede krásnou přírodou a poznání alespoň kousku vnitrozemí nezaškodí. 

San Marino 

Pouhých 145 km je dlouhá cesta do San Marina. Většinou pojedete po dálnici a za díky tomu můžete být za necelé dvě hodiny v San Marinu. Zvažte dobře, zda-li místo jednoho dne stráveného lenošením na pláži nenavštívit druhý nejmenší stát v Evropě a pátý ve světě. San Marino. San Marino není členem Evropské unie, avšak platí se zde Eurem. Komentáře ke článku