Letecky do Itálie

Do hlavních turistických destinací se lze dostat bez problémů letecky z Prahy. Kromě pravidelných letů ČSA se nabízí možnost využít některý z mnoha letů nízkonákladových společností. Některé z nich jako například Wizair mají internetové stránky v českém jazyce a nabízejí lety do několika měst v Itálie, v letní sezóně dokonce do sicilské Catanie. Cena zpáteční letenky se mnohdy pohybuje pod třemi tisíci korunami. Chcete-li však opravdu ušetřit zvažte možnost letět z letišť například v Německu. Není vyjímkou, že některé z nich, především ty v blízkosti hranic z Českou republikou, jako jsou letiště v Norimberku, Mnichově, Lipsku či Drážďanech se dávno orientují na českou klientelu. Samozřejmostí tak jsou přehledné stránky v českém jazyce či cennově dostupné parkování na letišti. Navíc z nich odlétá více nízkonákladových  leteckých společností a mnohé německé cestovní kanceláře prodávají volné letenky na charterové lety za neskutečné nízké ceny. Z nádraží v německých městech (na rozdíl od Prahy)  směrem na letiště jezdí přímé autobusové spoje či vlaky. Přímo na letiště v Mnichově či Norimberku vás z Prahy dopraví společnost Student Agency.

Italská letiště

Itálie disponuje mnoha mezinárodními letišti, která jsou rozmístěna v nejrůznějších místech země. Nízkonákladové letecké společnosti jeich služeb hojně využívají a je tedy opravdu mnoho možností, jak se do nějrůznějších koutů Itálie dostat letecky.  Letiště v Itálii mají dobrý standard a poskytují cestujícím veškeré služby, ať už jde o autopůjčovny, ubytování či dopravu z letiště do center měst.

Letiště v Bari

Letiště Karol Vojtyla v Bari je vzdálené necelých deset kilometrů od cetra Bari. Cestu z letiště zajištují autobusové pravidelné spoje. Internetové stránky letiště v Bari jsou i v anglické jazyce.  Hojně sem létají nízkonákladové aerolinky jako Ryanair, Wizzair,  Easy Jet a další letečtí dopravci (Airberlin, Lufthansa, Airitalia).

Letiště v Římě

Řím - Fiumicino je ideálním místem, kde přistát při návštěvě Říma. Leží něco přes dvacet pět kilometrů od města. V krátkých intervalech z něj odjíždí vlaky či autobusy, které vás pohodlně a levně přepraví do centra Říma. Více informací o letišti Fiumicino zde. Druhým letištěm v Římě je letiště Giovan Pastine v Ciampino. Je vzdáleno přes 12 kilometrů jižně od centra Říma, ale opět se z něj pohodlně dostanete do centra. Autobus vás odveze přímo na metro či vlakové nádraží Ciapino a odtud můžete pokračovat do centra na hlavní nádraží Roma Termini. Vše je dobře značeno. Letiště Giovan Pastine v Ciampino bývalo hlavním letištěm Řima a dnes je využívané především nízkonákladovými leteckými společnostmi. Internetová prezentace letiště v Ciampino je i v anglické jazyce.

Letiště v Miláně

I Miláno má k dispozici dvě mezinárodní letiště. Vzdálenější letiště Malpensa leží 40 kilometrů na severozápadě města. Doprava do centra je taktéž zajištěna a podrobnosti získáte na webu letiště Malpensa.  Druhé letiště  Orio Al Serio v Bergamu 40 kilometrů směrem na východ. I v tomto případě platí, že doprava do centra Milana je zajištěna pravidelnou dopravou, jak autobusy tak  po železnici. Na letiště Orio Al Serio v Bergamu letájí nízkonákladovky jako Ryanair či Wizair. Informace o příletech a odletech a přepravě do centra Milana hledejte na oficicálních stránkách letiště v Bergamu.

Letiště v Benátkách

Letiště Marco Polo v Benátkách  leží cca 15 klilometrů od města. Je hodně využíváno a cestujícím poskytuje veškeré potřebné služby na vysoké úrovni. Do Benátek se kromě obvyklých způsobů přepravy můžete dostat i na člunu či využít služeb některého z vodních taxi. Webovou prezentaci letiště Marca Pola v Benátkách v anglickém jazyce nelezete na adrese www.veniceairport.it.

Letiště Ancona

Nedelako, zhruba 15 kilometrů severozápadně od města Ancona leží menší, ale především v letních měsících hojně využívané  mezinárodní letiště. Svojí polohou je přistání na letišti v Anconě vhodné převším při dovolené v některém z mnoha přímořských letovisek v italském regionu Marche. Stránky letiště v Anconě.

Letiště Pescara

Letště v Pescaře se nachází cca 6 kilometrů jihozápadně od města. Svojí velikostí patří k nejmenším v Itálii, přesto bývá především v létě hodně vytíženo díky turistům cestujícím do prázdninových letovisek ležících na pobřeží italského regionu Ambruzzo. Více zjistíte na oficiálních stránkách letiště v Pescaře.

I další letiště jako například G.Marconi v Bologně, Citta di Torino v Turině, letiště Marca Pola v Benátkách či letiště Cristoforo Colombo, Sestri v Janově poskytuje veškeré potřebné služby včetně přímé dopravy do center měst. Na východním pobřeží můžete využít letiště například v Anconě, Pescaře, Brindisi či Bari.Komentáře ke článku